• Banskobystrický festival participatívneho divadla

• Aj naša škola sa zapojila do prvého banskobystrického festivalu participatívneho divadla. Trieda II.A povyrástla s divadlom dňa 23. novembra 2023 v rámci citlivého workshopu s názvom Búranie rodových stereotypov, ktorý sa uskutočnil na GASku. Následne sme sa večer zúčastnili predstavenia Krásna Helena. Po lektorskom úvode  priniesla hra rôzne pohľady žien na fakty a mýty o kráse a láske.
            Po jeho skončení nasledovala diskusia, ktorá našim druháčkam a druhákom pomohla nielen v kreatívnom myslení, ale aj v zmyslovom vnímaní a divadelných zručnostiach.

• Zbierka šatstva

• Milé študentky a milí študenti, od 12.2.2024 do 29.2.2024 od 8,00 hod do 13.00 hod. bude prebiehať zbierka šatstva. Veci môžete priniesť na vrátnicu školy GAS. Ďakujeme, že spolu podporíme správnu vec.

• LaserRun

• Študenti našej školy Marko Filipko a Viktória Urgelová 4.D, Michael Rusina 3.D a Tamara Očenášová 3.B sa dňa 7.12.2023 zúčastnili populárnej športovej akcie LaserRun, ktorá sa uskutočnila v športovej hale Strednej športovej školy. Z 24 prihlásených tímov z celého kraja v prvom vyraďovacom kole sme skončili na 8. mieste čo nám zaručilo ďalší postup v súťaži. V štvrťfinále sme však nestačili na súperov, o našom vypadnutí z play-off rozhodla slabšia streľba. Aj napriek tomu súťaž priniesla mnoho zážitkov pre súťažiacich a skúsenosti do budúcna. Za vzornú reprezentáciu našim študentom ďakujeme.

• Súťaž v skoku do diaľky o pohár Evy Murkovej

• Dňa 5.12.2023 sa v športovej hale Strednej športovej školy uskutočnila súťaž v skoku do diaľky o pohár Evy Murkovej, na ktorej sme mali aj my želiezka v ohni – Miu Mikuštiakov[ z 3.B, Dominika Valenta a Lukáša Bieleho z 3.C. Výborný výsledok dosiahla Mia, ktorá v kategórii dievčat obsadila krásne 3. miesto z 18 štartujúcich. Chlapcom sa až tak nedarilo, ale aj napriek tomu obsadil Lukáš Biely 10. miesto a Dominik Valent 14. miesto z 24 štartujúcich. Študentom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• DOD na GAS

• Milí deviataci, važení rodičia a výchovní poradcovia, pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 5. 3. 2024. Program: Prezentácia 7:45-8:00, Spoločenská sála 8:00-8:40, Vytváranie skupín 8:40-8:55, Prehliadka školy 9:00-12:20. Prosíme všetkých záujemcov, aby sa nám prihlásili cez 1 z linkov tu Interiér školy a ponuku aktivít si môžete pozrieť tu a novozrekonštruované priestory uvidíte tu Tešíme sa na Vás :)

• Prvý let rakety Sherpa študentského spolku Czech Rocket Society

• Dňa 26.11 v  sa uskutočnil prvý let rakety Sherpa študentského spolku Czech Rocket Society na letisku Brno-Medlánky. Na tomto lete bol účastný náš študent Šimon Gajdoš, ktorý je odborným pracovníkom v tomto spolku v oddelení Štruktúr, šéfom oddelenia "Payload" a vedúcim stavby odpaľovacej rampy.
          • Prianie

• Vážení rodičia, ctení kolegovia, milí študenti, prajeme Vám všetkým krásne veľkonočné sviatky plné lásky, pokoja, pohody, radosti a šťastia.

• Vianočná výzva  - „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“
          • Vianočná výzva - „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“

• „Pomoc jednému človeku nemusí znamenať' zmenu celého sveta, ale môže znamenať' zmenu sveta pre jedného človeka“.

Tak ako po minulé roky aj tento školský rok 2023/2024 sa GAS-ko zapojilo do dobročinnej zbierky s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“

Sme nesmierne vďační za to, že sa medzi GAS-ákmi našlo dostatok ľudí s dobrým a veľkým srdcom, ktorí prispeli.

Veľmi nás teší stúpajúci záujem prispievať do tejto zbierky.

Tento školský rok sa nám podarilo vyzbierať až 80 krabičiek, ktoré určite potešia seniorov v Banskej Bystrici a v blízkom okolí. Balíčky sme odovzdali organizátorom zbierky v piatok 1.12.2023.

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým darcom: študentom, rodičom, kolegom a priateľom GAS.

• Víťazi školského kola Olympiády v anglickom jazyku

• Kategória 2A
            Koška, Jakub II.A
            Hudačková, Katarína II.A
            Gálisová, Jana II.A

Kategória 2B
            Berková Diana IV.B
            Vida, Adam IV.A
            Očenášová Tamara III.B

Kategória 2C2
            Thompson, Adam Peter II.A
            Vesely , Vilma Maria I.A
            Ifrim Jakub I.A

• Crossfitová súťaž UMB Challenge

• Dňa 28. 11. 2023 sa v telocvični UMB v B. Bystrici uskutočnila crossfitová súťaž UMB Challenge, na ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci Michael Rusina z 3.D, Jakub Glončák z 2.C a naša bývalá žiačka Barbora Burgerová-Gajdošová. Náš tím sa v konkurencii vysokoškolákov, budúcich trénerov a telocvikárov nestratil a obsadil 6. miesto a v súťaži jednotlivcov dokonca Barbora vo finále vyhrala. Našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a tiež za ochotu súťažiť aj vo večerných hodinách.

• Celosvetová súťaž v riešení fyzikálnych úloh Fyziklání

• V stredu 22.11.2023 sa naši študenti zúčastnili celosvetovej súťaže v riešení fyzikálnych úloh Fyziklání. Súťaž sa uskutočnila podvečer, online formou pekne z tepla počítačovej učebne, a zúčastnilo sa jej vyše 500 družstiev z celého sveta. Naša škola postavila 3 zmiešané družstvá, ktoré bojovali v dvoch kategóriach.
            GASácki študenti sa počas 3-hodinového maratónu s chuťou popasovali s riešeniami úloh z fyziky, matematiky, geometrie a logiky.
            Príklady veru neboli najľahšie a žiakom dali zabrať, no domov vo večerných hodinách odchádzali spokojní s vedomím, že veru nie sme horší ako ostatok sveta. A tí mladší prídu o rok zasa.